Dikkat çeken iddia: Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı Özgür Demirtaş mı?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olarak Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın isminin geçtiğini söyledi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair tartışmalar sürerken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’den dikkat çekici bir iddia geldi. Selvi,  bugün yayımlanan yazısında bu ismin Prof. Dr. Özgür Demirtaş olabileceğini iddia etti. 

“Bir süredir siyasi kulislerde Özgür Demirtaş’ın cumhurbaşkanı adayı olduğu konuşulmaya başlandı. Hatta Özgür Hoca’nın görüştüğü bazı isimlere Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı olduğuna dair bir izlenim verdiği söyleniyor” ifadesini kullanan Selvi, şöyle devam etti:

‘ÖZGÜR HOCA’YI ARADIM, ŞAŞIRMADI’

“Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı daha şanslı görenlerdenim ama yine de Özgür Hoca’yı aradım. ‘Cumhurbaşkanı adayı olduğunuz konuşuluyor’ dedim. Şaşırmadı. Ama konuşmadı da. ‘Ailede bir prensip kararı aldık. Siyaseten hiçbir şey söylemeyeceğiz’ dedi. Kararına saygı duydum.

Ama kulislerde Kılıçdaroğlu’nun muhtemel adayı olarak Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener’le görüştüğünün konuşulduğunu söyledim. Aynı prensibini hatırlatmakla yetindi. Ekonomiyle ilgili değerlendirmelerini dikkatle izlediğim Özgür Demirtaş’la ilgili cumhurbaşkanı adaylığı iddialarını paylaşmak istedim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir